HAKKIMIZDA  
LEMMA YAZILIM , Haluk Yeşilbayraktar’ın 1986 – 2001 yılları arasında sigorta sektöründe, bilgisayar programcısı, sistem analisti, IT  müdürlüğü ve hasar, tahsilat, bilgi işlem den sorumlu gn.nd. yardımcılığı yaptıktan sonra yurt dışında görme fırsatı bulduğu bazı uygulamalardan da esinlenerek Türkiye’de hasarın ve maliyetlerin tespiti amacı ile çalışma yapma kararı almış olması ile  2003 yılında kurulmuştur.
 
Çalışmalarına önce AR-GE amaçlı bir tamirhane kurarak başlamış ve buradaki gözlem ve tespitlerini oluşturduğu yazılımlara aktarmıştır. 2007 yılında çalışmalarını GOSB Teknopark ve Tübitak Teknoparka taşımak için müracaatta bulunmuş ve her iki kurumdan da  kabul edilmesinin ardından 2007 yılında GOSB Teknoparkta devam etmeye başlamıştır. Çalışmalarımız 2007 yılından bu yana GOSB Teknopark bünyesinde AR-GE projeleri olarak sürdürülmektedir. 
Sigorta sektöründen geliyor olmamız ihtiyaçların ve beklenen çözümler hakkında çok daha derin bilgi birikimiz olmasını sağlamıştır.
Bu nedenle kolay yönetilebilir tamamen parametrik alt yapılar üzerine kurulmuş olan yazılımlar gerçekleştirmekteyiz ve tüm sigorta şirketlerinin kendi yönettikleri   “hasar ekspertiz ve maliyet yönetim “ alt yapılarına sahip olması gerektiğine inanmaktayız.
 
Bunun içindir ki, kurumlara özel kullanım ve işletim çözümleri ile çalışmaktayız..